Dörtlü Volanlı Arşiv Sistemleri

Compact arşiv dolapları arşiv odalarında yüzde 60 lara varan alan tasarrufu sağlamasıyla arşiv sorunlarına iyi bir çözüm oldu. Firmaların, kurum ve kuruluşların en çok sıkıntı yaşadığı konu arşiv dolaplarının yetersiz kalmasıdır. Bazı evraklar ve dosyalar yıllarca saklanmak zorundadır ve her yıl binlerce dosya ve evrak saklanmak üzere arşiv dolaplarına konmaktadır. Bu durum zamanla dolaplarda yığılmalara neden olur. Artık dosyalar raflarda üst üste yığılmakta, arandıklarında bulmak iyice zorlaşmaktadır. Evraklar toz içinde kalmakta ve yıpranmaktadır. Günümüzde ise geleneksel arşiv dolapları yerlerini yeni hareketli arşiv dolaplarına bırakmıştır. Hareketli arşiv dolabı ile arşiv odalarında düzen sağlanmakta, çok daha fazla dosya arşivlenebilmektedir.

Compact Arşiv Sistemleri

Compact arşiv dolabı dediğimiz bu yeni nesil dolaplar raylar üzerinde tekerlekler vasıtasıyla hareket eder. Bir dizi dolap yan yanadır ve bu hareket sayesinde birbirinden ayrılıp tekrar bir araya gelir. Dolaplar arkaya doğru uzanan birli, ikili, üçlü, dörtlü bölümlerden oluşur. En öndeki dolabın üzerinde bulunan kol çevrildiğinde dolaplar birbirinden ayrılır ve dolap rafları ortaya çıkar. Oluşan koridorda rahatlıkla gezilir ve aranan dosyalar rahatça bulunur.
 
Compact arşiv dolapları çelik sac malzeme kullanılarak üretilmektedir. Dolaplar elektrostatik toz boya ile istenen her renge boyanır. Sağlam ve dayanıklıdır. Dolap aralarında kauçuk conta kullanılır. Tam kapalı olan dolaplarda dosyalar tozdan, nemden, rutubetten etkilenmez ve yıpranmadan muhafaza edilir. Çelik sacdan yapılmış dolaplar yangınlardan etkilenmez ve yangınlara karşı da tam koruma sağlanmış olur. Dolaplar merkezi kilit sistemiyle kilitlenir ve hırsızlıklara karşı güvenlik sağlanmış olur. Dolap yanlarında bulunan etiketlikler sayesinde dosyalar kolayca bulunabilir. Dolap rafları dosya boyutlarına uygun olarak ayarlanabilir.
 
Compact arşiv dolaplarıyla arşiv odalarında düzen en iyi şekilde sağlanıyor. Arşiv odası her zaman temiz ve düzenli bir görünümde oluyor. Farklı renklerle yapılan dolaplar arşiv odalarına estetik bir görünüm kazandırıyor. Ceylan Çelik firmamızda standart ölçülerde yapılmış, farklı renk seçenekleriyle arşiv dolapları bulabilirsiniz. Arşiv odasının yapısına ve büyüklüğüne göre tekli, ikili, üçlü, dörtlü olarak farklı ölçülerde volanlı compact arşiv dolabı da üretiyoruz. Bunun için arşiv odalarında ölçüm hizmeti veriyoruz. Kaliteli üretim sürecimiz yanında hızlı sevkiyat ve kaliteli montaj hizmeti ile müşteri memnuniyeti sağlıyoruz.

Compact Arşivleme Sistemi - Dörtlü Volanlı, Dörtlü Volanlı Arşivleme Sistemi

Özellikler

 

Compact Arşivleme Sistemi - Dörtlü Volanlı Detayları, Dörtlü Volanlı Arşivleme Sistemi Detayları

Not : Ölçüler standart olmakla birlikte,standart dışı ölçülerde ürün ihtiyacına yönelik özel ebatlarda üretim yapılır.