Elektronik Arşiv Sistemleri

Koleksiyonerler, galeriler ve sanat evleri tablo ya da sanatsal eserleri saklamak için arşiv sistemlerini kullanırlar. Kültürel öğeleri saklamak ve teşhir etmek için arşiv sistemleri en ideal çözümlerdir. Bunun yanında değerli ya da önemli evrakları saklamak için özel ya da tüzel kişiler arşiv sistemlerine ihtiyaç duyarlar. Yani önemli, değerli belgelerin ve de objelerin saklandığı, korunduğu ve istenildiğinde kolayca ulaşılır olduğu bölümler arşivlerdir ve de bu bölümleri organize eden sistemleri de arşiv sistemleridir. Arşivleme sistemleri birim alanda daha fazla evrak ya da eşyayı depolama mantığı üzerine çalışırlar. Compact arşiv sistemleri tekli, ikili, üçlü, elektronik kontrol panelli ve de dikey çekmeceli sistemler gibi örneklendirilebilir. Bunun yanında kendi içlerinde pek çok model ve seçenek barındırırlar.

Elektronik Arşiv Sistemleri

Saklamak istediğimiz ya da saklamak zorunda olduğumuz her tür ürünün yüksek standartlarda tasnif edilebilmesi de son derece önemlidir. Evrak ya da objeler belli bir gruplandırma mantığı ile saklanırlar. Ürettiğimiz sistemlerde de istenirse farklı renklerde boyanarak gruplamalar oluşturulacağı gibi harfsel ya da numarasal gruplandırılmaya ya da etiketlemeye de uygun üretilmektedirler. Yine bu sistemlerde kullanılan özel contalar raf ya da çekmecelerin açılıp kapanırken birbirlerine çarpmasını ve sistem ömrünün kısalmasını engeller. Raf aralarında kullanılan özel fitiller de aynı işlevi görürler. Bu conta ve fitillerle sistemin ömrü uzatıldığı gibi içlerindeki evrak ya da ürünleri dış etkenlerden korurlar. Dışarıdan gelecek nem, toz ya da ışıktan korudukları gibi tam bir kapama sağlayarak yangından da korurlar.
 
Sistemde kullanılan çekmece ya da raflar özel bir sistemle ve de özel tekerlek sistemi ile yine bu sisteme özel raylar ile kullanılır. Bu tekerlek ve ray sistemi dolap ve çekmecelerin kolayca açılıp kapanmasını sağlarlar. Yüksek bir gayret sarf etmeden dolapları ve rafları yana ya da birbirlerine açıp kapatabilirsiniz. Kapandığında tam kapalı hale gelerek herhangi bir yer işgal etmezler. Arşivleme ve depolama sistemleri emsallerine göre çok daha fazla depolama imkânı tanırlar. Yine standart üretimlerimizin ihtiyacınıza cevap vermediği durumlar için size özel ölçülerde üretimler de yapılabilmektedir.

Compact Arşivleme Sistemi - Dörtlü Volanlı, Dörtlü Volanlı Arşivleme Sistemi

Özellikler

 

elektrık

Not : Ölçüler standart olmakla birlikte,standart dışı ölçülerde ürün ihtiyacına yönelik özel ebatlarda üretim yapılır.