İkili Volanlı Arşiv Sistemleri

Yeni compact arşiv sistemleri yıllardır arşiv odalarında gördüğümüz dağınıklığa son veriyor. Eski arşiv odalarında tozlu raflar, üst üste yığılmış dosyalar olağan görüntülerdi. Bu arşiv odalarında bir evrak ya da dosya bulmak için saatlerce uğraşmak gerekirdi. Oysa arşiv odaları kurum ve kuruluşların her türlü evrak ve dosyalarını sakladıkları odalardır ve bir nevi hafızalarıdır. Geçmiş bilgiye hızlı erişim işlerin de hızlı yapılmasını sağlar. Yeni arşiv sistemi ile arşiv odalarında düzen sağlanıyor, dosya ve evraklar kolayca bulunuyor, tozdan, nemden, yangından, hırsızlıklardan korunuyor. Artık arşiv odaları daha temiz, düzenli ve estetik bir görünme sahiptir. Bu düzeni sağlayan da compact arşiv sistemleridir.

Compact Arşiv Sistemleri

Compact arşiv sistemi raylar üzerinde hareket eden, üzerindeki kol yardımıyla birbirinden ayrılıp tekrar birbirine yanaşan seri dolaplardan meydana gelir. Tekli, ikili, üçlü, dörtlü dolaplar tek yüzlü ya da çift yüzlü olabilir. Dolaplar önden arkaya doğru sıralanır ve Dolap sıralarından biri sağa ya da sola çekildiğinde oluşan koridorda raflara ve dosyalara kolayca ulaşılır. Compact arşiv sisteminin en büyük avantajı arşiv odasında yüzde 60 a varan alan tasarrufu sağlamasıdır.
 
Compact arşiv sisteminde dolap aralarına konan kauçuk contalar dosya ve evrakları tozdan korur. Sistemdeki tüm dolaplar tek noktadan kilitlenir ve hırsızlıklara karşı tam koruma sağlanır. Dolaplar tam kapalı olduğu için yangınlara karşı da tam koruma sağlanmış olur. Compact arşiv sistemi ile arşiv odaları temiz, düzenli ve modern bir görünüme sahip olur. Kurum ve kuruluşlara prestij sağlar. Arşiv dolapları 0,09 veya 1 mm çelik malzemeyle yapılır, sağlam ve dayanıklıdır. Dolaplar elektrostatik toz boya ile istenen her renge boyanır.
 
Ofislerde, resmi kurumlarda, özel şirketlerin idari bölümlerinde, okullarda, hastanelerde, evrak işi yapılan tüm iş yerlerinde arşiv salonu ve arşiv dolapları mutlaka olacaktır. Düzenli bir arşiv salonunda zaman boşa harcanmaz, işler en hızlı şekilde yapılır. Bu nedenle kurum ve kuruluşlar arşiv dolaplarını yenileyerek compact arşiv sistemlerine dönüyor. Volanlı Arşiv sistemi standart ölçülerle üretiliyor ama arşiv odasının yapısına ve büyüklüğüne göre tekli, ikili, üçlü ve dörtlü olarak özel ölçülerle de arşiv sistemi yapılabiliyor. Bunun için firmalar arşiv odasında ölçüm çalışması yapar ve buna göre proje hazırlar.

 

Compact Arşiv Dolapları, Compact Arşiv Sistemleri

Özellikler

Compact Arşivleme Sistemi - İkili Volanlı Detayları, İkili Volanlı Arşivleme Sistemi Detayları

Not : Ölçüler standart olmakla birlikte,standart dışı ölçülerde ürün ihtiyacına yönelik özel ebatlarda üretim yapılır.