TABLO ARŞİV SİSTEMLERİ

Tablo arşiv sistemleri en çok alan tasarrufu sağladığı için tercih ediliyor. Çeşitli ebatlarda tablo ve resimlerin tek tek arşivlenmesi için büyük bir alana ihtiyaç vardır. Ama raylı tablo arşiv sistemi yüzde 50 ye 70 e varan alan tasarrufu sağlayarak arşiv alanının en verimli şekilde kullanılmasını sağlıyor. Paneller tek yüzlü veya çift yüzlü olabiliyor. Çift yüzlü paneller arşivleme kapasitesini daha da arttırıyor. Tablo arşiv sistemlerinin başka avantajları da vardır. Tablo ve resimler tozdan korunuyor. Paneller arasında hava akımı bulunmakta ve bu da tablolar için en uygun iklim şartlarını oluşturmaktadır.
Paneller önde bulunan kol vasıtasıyla kolayca çalışır. Her tabloya ulaşmak çok kolaydır. Tüm paneller tek bir kilit sistemiyle kilitlenebilmekte ve tabloların güvenliği sağlanmaktadır. Panel yüzeyleri kafes telle kaplanır ve tablolar rahat bir şekilde asılır. Tablo arşiv sistemleri arşiv alanının mimari yapısına ve malzemelerin ebatlarına göre farklı ölçülerde tasarlanabilir. Bütün bu avantajlar nedeniyle raylı tablo arşiv sistemleri en ideal arşiv sistemi olarak tercih edilmektedir.

Tablo Arşiv Sistemleri

Resim ve tabloların en iyi şartlarda özenle korunması gerekir. Büyük emek harcanarak yapılan bu sanat eserleri tozlu ortamlardan, nemden, güneş ışınlarından, rutubetten, sıcaktan olumsuz etkilenmekte ve değerini yitirmektedir. Müzelerde, sanat galerilerinde ve koleksiyonerlerin mekânlarında resimlerin özel yöntemlerle korunup saklandığını görüyoruz. Son yıllarda ise geliştirilen raylı arşiv sistemleri resim ve tablolar için en iyi saklama imkânlarını sunuyor. Ayrıca raylı arşiv sistemleriyle arşiv alanları her zaman daha düzenli ve temiz bir görünümde kalıyor.
 
Sistem raylar üzerinde hareket eden dikey panellerden oluşuyor. Yan yana duran dikey paneller bir kol yardımıyla hareket ettirilerek birbirinin arasına giriyor ve birbirinin arasından çıkıyor. Panel yüzeyleri tel kafesle kaplandığı için resimler kolayca asılabiliyor. Paneller arasında hava boşlukları bulunuyor ve resimler için uygun iklimlendirme sağlanıyor. Raylı resim arşiv sistemleriyle resimler tozdan, nemden, ısı ve ışıktan korunmuş oluyor. Çok sayıda panelden oluşan sistem merkezi kilit sistemiyle kilitlenebiliyor. Böylece ilgisiz kişilerin resimleri alması önleniyor. Bu arşiv sistemleri özellikle müzelerde, sanat galerilerinde resim ve tabloların saklanmasında büyük kolaylık sağlamaktadır.
 
Ceylan Çelik firmamız sağlam, kaliteli ve fonksiyonel resim ve tablo arşiv sistemleri üreterek bu alandaki ihtiyaçları karşılıyor. Türkiye’nin her yerinden tablo arşiv dolabı siparişi alıyor ve montajını yapıyor. Resim arşiv sistemlerini fiyatı ise kullanılan malzemeye ve arşiv ölçülerine göre değişiyor. Ancak müşteri memnuniyeti hedefiyle çalışan firmamız kalite yanında müşterilerine en uygun fiyatları da sunabiliyor. Resim arşiv sistemleriyle resimleriniz her türlü dış etkenden korunmuş olacak ve arşiv alanınız her zaman temiz ve düzenli kalacaktır.

Özellikler

1 Çekmece 200 x 200 cm

Çift taraflı olarak 8 m2’lik arşiv alanı sağlar. 

Sistem istendiği takdirde, alanın durumuna göre farklı ölçülerde imal edilebilir.

Not : Spesifik ürünlerin veya sanat eserlerinin arşivlenmesinde, Ceylan Çelik dikey çekmeceli arşiv sistemleri en etkin çözümdür. İlaç depolarından, plastik parça depo ünitelerine kadar geniş bir kullanım alanı bulan dikey arşiv sistemleri, ihtiyaca yönelik esnek üretim imkanıyla tam aradığınız çözümdür.

Ceylan Çelik dikey çekmeceli arşiv sisteminin dilediğiniz renk kombinasyonlarıyla üretim imkanı vardır. İsterseniz sistem içinde farklı renk çekmece gruplarına farklı kategori ürünleri depolayabilirsiniz.

Kolay kullanımlı, az yer kaplayan, her ölçüsü ihtiyaca göre planlanarak üretilebilen dikey çekmeceli arşiv sistemi, iki taraflı kullanılabilen çelik kafes bölmeli olabileceği gibi, çift taraflı kullanılan raf sisteminde de üretilebilir. Derinliği ve çekmece genişliği size kalmış.

Her bir çekmecesi, tercih edilen çekmece genişliğine bağlı sayıda tekerlekli üretilen yana doğru açılan dikey çekmeceli arşiv sistemleri, kolay açılır, kolay kapanır, kapandığında yerine tam oturur. Benzeri arşiv sistemleri gibi, altyapı ve ray sistemlerinin yer kaybını yaşatmaz.