Üçlü Volanlı Arşiv Sistemleri

Resmi ve özel kurumlarda gün içinde yapılan yazışmaların, yapılan işlemlerle ilgili evrakların belli sürelerle bazen de ömür boyu saklanması gerekir. Saklanması gereken evrak ve belgeler dosyalanarak arşiv dolaplarına kaldırılır. Bu evrak ve dosyalara yıllar sonra bile ihtiyaç duyulabilir. Bu nedenle arşive kaldırılan dosyalar arandığında kolayca bulunacak bir sistemle dolaplara yerleştirilir. Ancak eski tip dolaplar dosyaların düzenle saklanması için çok da uygun değildir. Arşiv odalarında genellikle üst üste yığılmış, dağınık, tozlu ve yıpranmış dosyalar görürüz. Ancak günümüzde her kurumun ihtiyacına göre projelendirilen yeni arşiv sistemi ile bu görüntüler sona eriyor.

Compact Arşiv Sistemleri

Compakt arşiv sistemleri raylar üzerinde sağa ve sola hareket eden, yan yana duran bir dizi dolaptan oluşuyor. Dolaplar yan yana duran ve önden arkaya doğru uzanan ikili, üçlü, dörtlü gruplar halinde bulunuyor. Dolapların ön kısmında hareketi sağlayan kollar bulunuyor. Kol çevrildiğinde dolap sağa ve sola açılıyor, iş bitiminde tekrar kapatılıyor. Dolaplar ayrıldığında oluşan koridorda arşiv görevlisi rahatça hareket edebiliyor ve raflarda istediği dosyayı bulabiliyor. Kompakt arşiv sisteminin en önemli özelliği alan tasarrufu sağlamasıdır. Aynı alanda yarıdan fazla dosyanın muhafaza edilmesi sağlanıyor.
 
Compakt arşiv sistemi için çelik sac malzeme kullanılmaktadır. Elektrostatik toz boyalı saclar sağlam ve dayanıklıdır, paslanmaz ve temizliği kolaydır. Dolap aralarında bulunan kauçuk contalar içeriye toz girmesini engeller ve dosyalar her zaman temiz bir ortamda saklanmış olur. Yine dolaplar tam kapalı olduğu için dosyalar yangın gibi dış etkenlerden de tam olarak korunmuş olur. Arşiv dolapları merkezi kilit sistemiyle kilitlenmekte ve hırsızlıklara karşı en iyi korunma sağlanmaktadır. Compakt arşiv sistemlerinde dosyalar her zaman temiz ve düzenli kalmakta, yıllarca yıpranmadan kalabilmektedir.
 
İstenilen her renge boyanabilen dolaplar arşiv odasına estetik de kazandırır. Volanlı compact dolaplar standart ölçülerde yapılabildiği gibi, arşiv odasının yapısına göre tekli, ikili, üçlü, dörtlü olarak farklı ölçülerde de yapılır. Bunun için firmalar arşiv odasında ölçüm çalışması yapar ve proje hazırlar. Ceyla Çelik firmamız malzeme ve işçilik kalitesinden ödün vermeden her yapıdaki arşiv odaları için en iyi çözümleri sunuyor. Firmamızın hizmet anlayışı kaliteli üretim, zamanında teslimat ve uygun fiyattır.

Compact Arşivleme Sistemi - Üçlü Volanlı, Üçlü Volanlı Arşivleme Sistemi

Özellikler

 

Compact Arşivleme Sistemi - Üçlü Volanlı Detayları, Üçlü  Volanlı Arşivleme Sistemi Detayları

Not : Ölçüler standart olmakla birlikte,standart dışı ölçülerde ürün ihtiyacına yönelik özel ebatlarda üretim yapılır.